درمان فوری استرس با نوشیدنی های خوشمزه.

راهکارهای عملی تقویت تمرکز ذهن و حافظهدنیای پر از اضطراب و استرس امروزی خواه نا خواه شما را نیز درگیر خود می کند و به طبع شما هم این حالت نا آرام روانی را تجربه می کنید پس دانستن راهی برای کاهش استرس کاربردی خواهد بود .

کاهش استرس یکی از موثرترین روش های برای این مهم نوشیدنی هاست که بهترین آنها برای کاهش استرس و ایجاد آرامش شیرگرم است که می توانید نیم ساعت قبل ازخواب بنوشید تا بهتر بخوابید ، در ادامه با برخی دیگر از موثرترین آنها آشنا خواهید شد.

چای و خیلی از افزودنی های دیگر برای آرامش روح و کاهش استرس: 
چای سبز
یکی از موثرترین نوشیدنی ها برای آرامش اعصاب چای است البته نه هرنوع چای، برخی از چای ها حاوی مقدار زیادی تئین هستند که تاثیر آن باورنکردنی است که یکی از سالم ترین آنها چای سبز است که غنی از آنتی اکسیدان و برای هضم مفید و تاثیر ضد استرسی دارد و این به دلیل وجود ترکیبی مثل تئین است.
تیانین موجود در چای سبز به طور مستقیم در ترشح سروتونین و دوپامین مداخله می کند، مواد موجود در این چای ها هر دو فشارهای جسمی و روحی را کاهش دهد.

 

چای مورینگا
یکی دیگر از چای ها که تاثیر ضد استرسی قوی دارد چای مورینگا است که بطور عمده درآمریکای لاتین ، آفریقا برای کنترل استرس و آرامش استفاده می شود. 

شیرگرم روش قدیمی برای کاهش استرس:

سالهاست که از شیرگرم قبل از خواب استفاده می شود چون دو ماده آمینواسید و پروتئین آب پنیر تاثیر آرامش بخشی دارد هر دو این مواد نقش مهمی را در ترشح سروتونین دارد. به منظور رسیدن به نتیجه بهتر 15 تا 20دقیقه قبل ازخواب یک فنجان شیر گرم بنوشید البته برای افرادی که به لبنیات و لاکتوز حساسیت دارند توصیه نمی شود. شیر و چای نوشیدنی های شناخته شده برای کاهش استرس هستند اما چیزی که نمی دانید چای های طبیعی میوه برای کاهش استرس است.

کاهش استرس با آب میوه ترکیبی گیلاس و کیوی

ویتامین ث موجود درمیوه ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند همچنین کمک می کند تا پس از یک روز دشوار به آرامش برسید. در واقع تمام مرکبات سطح هورمون کورتیزول را به حد متوسط کاهش می دهد. هورمون کورتیزول هنگام استرس ترشح می شود به همین دلیل پرتقال ، نارنگی،گریپ فورت ، لیمو را در فهرست غذایی خود بگنجانید.
کیوی حاوی ویتامین ث زیادی است و آنزیم هایی که انرژی را بالا می برند فعال می کند. آب آلبالو نیز باعث ترشح هورمون ملاتونین میشود این هورمون خواب و استراحت شما را تنظیم می کند.
 

آب میوه کیوی و گیلاس کاهش دهنده عالی استرس هستند 

آب و کاهش استرس :

اگر چیز دیگری برای کاهش استرس و آرامش اعصاب در دسترس ندارید نوشیدن یک لیوان آب هنگام عصبانیت راه حل خوبی برای کاهش استرس است چون دلیل برخی استرس ها و عصبانیت ها کم آبی بدن تلقی می شود بنابراین زمانی که عصبی شدید یک لیوان آب بنوشید، آب مایع حیاتی است و باید روزانه به مقدارکافی مصرف شود.
نوشیدن آب به تولید اندورفین کمک می کند و به فرد احساس خوبی می دهد بنابر اطلاعات می توان نتیجه گرفت آب بدون هیچ محدودیتی موثر است. به یاد داشته باشید اندورفین مسئول احساسات و آنچه که باعث شرکت در فعالیت های جنسی می شود، گوش دادن به موسیقی است.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.